|
|
Gepost op woensdag 28 Maart 2012 22:19:10 |
 |
Mooi speelgoed. |
Binnenkort de eerste foto's van het katten pretpark ! |
|
|
Gepost op woensdag 28 Maart 2012 22:24:49 |
 |
Mijn ouders vonden nu al van niet, en de versterker was amper aan het werk zoals ik al zei. Dus even terug komen op Stynus zijn reactie:
| Quote | Stynus schreef: Ziet er goed uit. Nu moet ik binnenkort gehoorbescherming op doen als ik bij je langskom?  |
Ik vrees van wel. |
|
|
|
|
Gepost op woensdag 28 Maart 2012 22:29:35 |
 |
http://www.schematheek.net/index.php?p=faq
| Quote | Wat is er niet toegestaan?
Pornografische berichten/afbeeldingen of dingen die niet geschikt zijn voor mensen onder de 18 jaar. |
Nee, grapje. Ziet er goed uit!! |
Met vriendelijke groet, Stynus ||| www.elektronicastynus.be |
|
|
Gepost op donderdag 29 Maart 2012 21:16:19 |
 |
Vandaag de processor ingesteld. Voor het laag een beetje op te vullen heb ik er een subje bijgezet, dus 3 kanalen in gebruik.

En dan getest (kanalen van boven naar onder: midden, hoog, laag)

en na wat verder door te duwen zat de sub in de clip (oranje ledjes)

volgende stappen:
-limiter goed afstellen in processor
-4 polige kabel kopen en 4 polige connectors (ik had eerst voorzien om passief te filteren (dus 2 polig), achteraf gezien geen slimme zet geweest).
-audio omzetten in een symmetrisch signaal. Kopen of maken, ik ben er nog niet over uit. Het kost twee keer niks en maken is ook geen kunst. Texas Instruments heeft ic's met asymmetrisch in en symmetrisch uit en vice versa.
[Bericht gewijzigd door vdbeke op Donderdag 29 Maart 2012 21:16:46] |
|
|
|
|
Gepost op donderdag 5 April 2012 11:09:14 |
 |
Toen was er een bobijntje met 4x2,5mm² en wat connectors:
 
Toen de connector gemonteerd:
 
De kabel is toch wel van betere kwaliteit als de vorige, deze heeft een rubberen en dikkere buitenmantel als de vorige (2x2,5mm²).
 
En een kortere kabel van 75cm om door te lussen naar het tweede kastje. Net lang genoeg om de kastjes te kunnen stapelen. Dit is wel niet de bedoeling, maar je weet maar nooit in wat voor situaties je terecht komt en je kastjes toch wilt stapelen.

edit: lengte kabel aangepast van 50cm naar 75cm. [Bericht gewijzigd door vdbeke op Vrijdag 13 April 2012 17:14:54] |
|
|
| Colt |
| Lid |
 |
| Berichten: 56 |
|
Gepost op donderdag 5 April 2012 13:54:25 |
 |
Hi Ben
Ziet er supper uit hoor heel mooi.
Pettje af.
Thijs |
|
|
|
|
Gepost op zondag 8 April 2012 17:21:39 |
 |
Omdat alles in een 19" rack komt te zitten worden alle aansluitingen gepatched naar een 1u blindplaat met 12 D-size gaten. De connectoren zitten vast met revetten:
 

Een belangrijk detail is dat je bij de plastieke connectors best een rondel plaatst, zodat er niet teveel kracht wordt gezet. Dit had ik eerst niet gedaan, wegens onwetendheid.
Vier 4-polige kabels voor de toppen en toekomstige subs door te "patchen".

Ahja, de adereindhulzen waren op. Daarmee dat er één kabel niet volledig afgewerkt is. [Bericht gewijzigd door vdbeke op Zondag 8 April 2012 17:32:50] |
|
|
|
|
Gepost op woensdag 11 April 2012 05:17:22 |
 |
He vdbeke
nu ik die zaken zie ik heb nog prof van die spullen liggen he voor in 19inch met connectoren erop zelfde die jij hebt
grtzz Alain |
|
|
|
|
Gepost op woensdag 11 April 2012 07:56:02 |
 |
Show us, misschien kan ik er wat van opsteken. |
|
|
|
|
Gepost op vrijdag 13 April 2012 15:44:18 |
 |
 
De drie voeten staan in een diameter van 1,7m. Kan in twee delen omhoog, tot maximaal 3,1m. Nadeel is dat je ze "manueel" omhoog moet brengen, dus niet met een katrol oid.
|
|
|
|
|
Gepost op zondag 24 Juni 2012 14:44:40 |
 |
Ondertussen is er weer het een en ander op papier gedaan. Het rack is getekend en de indeling is bepaald. En nog wat andere kleine prullen.
Om lange afstanden te kunnen overbruggen wordt er gebruik gemaakt van differentieel signalen. Maar je laptop of PC beschikt hier niet over dus heb je iets nodig dat dit doet, dit wordt dan een DI-box genoemd.
Een prototype is reeds gemaakt. Maar ik zou mezelf eens een cursus audio ontwerp moeten geven.
 
En een bijhorende behuizing:
 
Wordt vervolgd!
[Bericht gewijzigd door vdbeke op Zondag 24 Juni 2012 14:45:01] |
|
|
|
|
Gepost op donderdag 28 Juni 2012 22:19:38 |
 |
De DI-box is vandaag getest en werkend bevonden, zodat ik kan beginnen aan de "definitieve" versie.
Zoals reddevil al zei, een subje zal niet misstaan om het laag op te vullen. Ik ben al een tijdje aan het kijken voor kastjes en tada:
Sinds dinsdag zijn er een paar grotere kastjes bijgekomen. 4 x 15" subjes, meer bepaald de br115 geladen met 15W700.

(Deze zijn tweedehands)
Vandaag het huis eens goed laten rammelen met 2 subjes en 2 topjes . |
|
|
|
|
Gepost op donderdag 28 Juni 2012 22:45:11 |
 |
|
Binnenkort de eerste foto's van het katten pretpark ! |
|
|
Gepost op zondag 22 Juli 2012 18:28:07 |
 |
Toen was er een flightcase(6HE):

De versterker heeft een plaatsje gekregen in de flightcase en wordt ondersteund door twee blokjes hout van 4cm hoog.

Met vier wielen is het weer iets beter te vervoeren:
 
(Klein detail, als de wielen worden vastgezet kunnen deze ook niet meer zwenken, iets wat ik niet wist van te voren.)
Alles staat klaar om te voorzien van een laag warnex:
|
|
|
|
|
Gepost op zondag 29 Juli 2012 16:32:28 |
 |
De laatste week van allerlei kleine prullen gedaan.
Zoals de kabels vast gesoldeerd aan het patchpaneel en alles gemonteerd zodat de voorkant klaar is.

Om het rack van power te voorzien heb ik een kabel van 3m lang gemaakt:

Alle kabels zijn aangesloten en het vermogen van de versterker is per kanaal ingesteld.

Maar de achterkant moet nog afgesloten worden met: een 3HE paneel met drie 120mm fan's (voor koeling) en een 2HE schuko paneel met 7 schuko's. Hiervoor moet ik nog gatenzagen kopen voor in de staalplaat de benodigde gaten te maken.
Het aansluitpaneeltje van de subs is verder afgewerkt:

Zoals je kan zien zijn de aansluitingen gekruist om alle vier de draden in de kabels nuttig te gebruiken en om in de toekomst een cardoide opstelling te maken met drie subs.

In de loop van volgende week de kasten mogelijk afwerken met warnex.
|
|
|
|
|
Gepost op zondag 29 Juli 2012 16:45:22 |
 |
Ziet er goed uit. Wat we wel vroeger nog deden is nog een plank tussen de wielen en de kist zodat de bodem niet kon uitscheuren.
http://flightcase-brico.be/index.php?show_aux_page=11 |
Binnenkort de eerste foto's van het katten pretpark ! |
|
|
Gepost op zondag 29 Juli 2012 17:21:16 |
 |
Dat is iets waar ik nog over getwijfeld heb, gevoelsmatig lijkt het me oké met gewicht. Maar ik kan niet uit ervaring spreken, en het is achteraf ook snel toegevoegd. |
|
|
|
|
Gepost op zondag 29 Juli 2012 17:42:36 |
 |
| Quote | vdbeke schreef: Zoals je kan zien zijn de aansluitingen gekruist om alle vier de draden in de kabels nuttig te gebruiken en om in de toekomst een cardoide opstelling te maken met drie subs. |
@vdbke: Zucht, cardiode is meer dan gewoon de fase draaien van je luidspreker. Zo wordt dat helemaal niet gedaan... Het is mogelijk, maar praktisch niet interessant.
Dit omdat je bij cardiode verschillende mogelijkheden hebt... je hoeft niet persee je geluid 180° te draaien, je kan ook maar een beetje in fase draaien omdat dan een interessantere spreiding te hebben. Jij kan nu geen 2 subs parallel leggen.
In de praktijk verwezenlijken wij een cardiode opstelling door een extra sets subs op een aparte uitgang van de processor te sturen. zo kan je veel meer parameter instellen en bekom je een cardiode opstelling zoals het hoort. Je kan dan eventueel ook een ARC uitvoeren om nog een betere spreiding te krijgen. Dergelijke dingen doe je helemaal niet door een paar draadje om te wisselen. Dit vergt heel wat processing, en het spreekt voor zich dat dergelijke dingen op je processor gebeuren! |
http://www.creativethree.be |
|
|
Gepost op zondag 29 Juli 2012 19:38:48 |
 |
Ik ben het volledig mee met je eens, maar waarom een zucht? Ik weet ook wel dat het niet alleen de polariteit omdraaien is.
Er zit een processor in het rack. Het kruisen is om zo het kanaal (en niet de polariteit!) te kunnen wisselen bij het doorlussen naar de volgende sub (speaker zit telkens afgetakt op 1+; 1-) en dan is het slechts een kwestie van het juiste programma op te roepen in de processor en te finetunen.
Wil ik gewoon 2 subs "parallel" hebben, roep ik terug een ander programma op en voila.
Mijn idee voor het gebruik van een cardioide opstelling is om de geluidsdruk achter de subs te verminderen (indien nodig) en dit met zo weinig mogelijk bekabeling en een zo flexibel mogelijk systeem. Door het kruisen (=wisselen van kanaal) in de subs, kan ik met één dezelfde 4-polige kabel dit eenvoudig verwezenlijken. Dit in combinatie met een processor geladen met het juiste programma (afhankelijk van de opstelling van de set). |
|
|
|
|
Gepost op zondag 29 Juli 2012 19:56:44 |
 |
Als het gewoon dient voor thuis en af en toe om op verplaatsing te spelen zou ik het niet doen. Ga je het best veel gebruiken zou ik het direct doen. Als de kist uit scheurt hen je meer werk.
Die cardiode oplossing, vroeger nooit gebruikt. We hadden wel een kabel van een meter met die verdraaide polariteit om er tussen te zetten voor als dat moest. Nu kan een leek de kabel verkeerd insteken op je sub. |
Binnenkort de eerste foto's van het katten pretpark ! |
|
« 1 3 4 » |
|
|