ik heb paar jaar geleden deze lamp gemaakt.
hij werkt erg fijn maar hij geeft gebundeld licht.
nu wil ik een nieuwe maken die de licht meer verspreid
nu zit ik te denken om alles in deze
etap noodverlichting te maken maar weet nu niet of ik weer voor losse 5mm led's moet gaan of voorde 3W vermogen led.
ik weet ook niet hoe ik de koeling moet gaan doen voor de verlichting want ik heb gemerkt dat mijn eerste lamp best wel heet kan woorden.
heeft iemand eventueel nog een andere idee voor een lamp behuizing.
met vriendelijke groet, michel
[Bericht gewijzigd door appy op Maandag 12 Maart 2012 23:16:28]
Koeling is bij die dingen nogal moeilijk. Het makkelijkste is denk ik om de bovenkant van een koelblok te maken en daar een aantal luxeon leds op te maken.
dat was ook mijn eerste idee maar weet niet hoe ik verder de behuizing moet maken, zodat de rest van de elektronica er in kan en toch niet al te lomp woord.
Als je je leds niet onder verschillende hoeken gaat zetten gaat je altijd gebundeld licht krijgen.En je zegt dat het een bouwlamp is, dan zou ik al geen noodverlichting gebruiken, die zijn zo stuk. Die houten bak is ideaal, maar verdeel die grote print in kleinere en zet deze in verschillende hoeken. Moet niet groot zijn, de hoek.
Binnenkort de eerste foto's van het katten pretpark !
waarom ik noodverlichting in mijn hoofd had komt omdat de kap van de verlichting een soort lens is waardoor de licht verspreid woord.
sommige noodverlichting zijn aardig hufter proef, heb er eentje een tijdje op de bouw gehad als werk verlichting totdat ik hem kwijt geraakt was.
ben even een uurtje bezig geweest en dit is de resultaat.
het is niet helemaal wat ik wil, je kan niet alles hebben.
misschien dat ik nog een betere idee krijgt.
[Bericht gewijzigd door appy op Woensdag 14 Maart 2012 23:06:49]