Ik heb een nieuwe kookplaat gekocht en deze is voorzien dat ze op 3 fasen kan aangesloten worden. Echter de kabel die nu van de meterkast naar de keuken gaat is maar voorzien voor mono aansluiting (Bruin-blauw-aarde) en is afgezekerd met 25A.
Nu...ik kan de nieuwe kookplaat instellen voor gewone 230Vaansluiting, maar het totale vermogen is 7600 watt / 230V =33A, wat toch wat veel is 1 fase.
Ik heb trouwens maar 1 fase ter beschikking voor heel het huis, de andere zijn voor de elektrische vloerverwarming.
Weet iemand wat hiervoor de beste oplossing is:
Je moet het dan aansluiten volgens tekening 3. Het vermogen is dan wel wat te groot, dus het zou kunnen dat de automaat gaat uitvallen. Maar het zou kunnen dat het koken kort genoeg is dat deze overbelasting gewoon kan.
Meestal word er in een huis met mono fase 2 groepen voorzien voor de kookplaat. Deze worden dan aangesloten volgens tekening 2.
Er ligt nu een kabel met 3 aders van 6 carré(bruin-blauw en aarde).
Dan kan ik waarschijnlijk best de 2Polige zekering van 25A in de kast vervangen door één van 32A en dan in de keuken splitsen naar 2X een zekering van 16A(2P)en van daar naar z'on perilex stopcontact?
[Bericht gewijzigd door calichio op Zondag 1 Juli 2012 19:20:31]