Voor echt precies moet je een timer onder interrupt gebruiken. En dan is het nog afhankelijk van je kristal. Ik weet je project niet maar misschien is een externe real time clock wel aan te raden.
Welk doel heeft die 1 seconden en hoe exact moet deze zijn?
Met een oscilloscoop is het signaal duidelijk te bekijken en te meten.
Zoals stynus al aangaf is een timer een vrij nauwkeurige manier om deze te genereren. Of je zou deze van de netfrequentie kunnen afleiden.
Ik weet er iets meer van wat de toppic starter wil.
In de wacht tijd mag wel een tolerantie zitten van 10ms.
Daarbij wil hij dus kunnen meten of de ingestelde tijd overeen komt met de werkelijke tijd.
Aangezien de tijd kan vari?ren van 0,1-9sec of iets dergelijks lijkt mij dit niet meer te meten met een analoge scope?
Digitale scope denk ik wel? Maar de TS heeft die niet tot zijn beschikking.
Nu had ik het idee omdat met een stopwacht te doen.
Gewoon ergens een goedkope stopwatch ergens vandaan halen en die beetje tweaken.
Zeker heeft ts. een digi scope ter beschikking. Op school in het elektronica lokaal. Die mooie nieuwe rigoll scopes. Ik zou inzetten op heel nauwkeurig meten van die 1seconde met de scope. Of even iets knutselen met een klok ic is misschien ook spannend